Jak dobrać okulary do koloru oczu, włosów i typu urody?

Istnieje wiele wskazówek, którymi warto się kierować, wybierając wyroby optyczne, które będą na co dzień poprawiać jakość naszego widzenia. Istotne są bowiem nie tylko właściwie dopasowane szkła – warto też wiedzieć, jak dobrać okulary do koloru oczu, włosów i typu urody. Dzięki temu nie tylko zniwelujemy skutki wady wzroku, utrudniającej codzienne funkcjonowanie, ale też zyskamy modne akcesorium. Przyjrzyjmy się więc bliżej kwestiom, na jakie należy zwrócić uwagę przy zakupie wyrobów optycznych.

Dobór okularów do koloru oczu

Odpowiednio dobrane szkła i oprawki mogą znacznie wpłynąć na wygląd twarzy. Wybierając okulary, należy zwrócić uwagę na kolor oczu i włosów, a także typ urody. Dzięki temu świetnie sprawdzą się jako ozdoba twarzy.

Do brązowych oczu warto wybrać modele w odcieniu pomarańczowym, granatowym, bordowym, beżowym bądź kasztanowym. Niebieskie tęczówki można podkreślić oprawkami granatowymi, zielonymi, srebrnymi lub transparentnymi. Do zielonych oczu będą pasować okulary w odcieniach brązu, zieleni, czerwieni lub fioletu. Do szarych zaś warto dobrać modele liliowe, jasnozielone lub nieco bardziej wyraziste – brązowe bądź czerwone.

Kolor oprawek a odcień włosów

Aby dobrać okulary, należy mieć na uwadze nie tylko kolor oczu, ale też włosów. Przykładowo, brunetki i szatynki powinny rozważyć wybór oprawek czerwonych, zielonych bądź błękitnych. Blondynkom będą pasować modele niebieskie, beżowe, białe, a także złote i srebrne. Ciekawą propozycją dla posiadaczek jasnych fryzur są fioletowe i szare wyroby optyczne. Natomiast do rudych pasm dobrze sprawdzą się okulary w kolorze granatowym, czerwonym, pomarańczowym bądź czarnym. W przypadku siwych włosów warto dobrać modele pastelowe i kremowe albo bardziej wyraziste propozycje jak ciemnoniebieski czy wiśniowy.

Podkreśl okularami typ urody

Warto mieć na uwadze także podział obejmujący różne typy urody. Pod tym względem istnieją 4 podstawowe rodzaje nawiązujące do pór roku:

  1. Wiosna – charakteryzuje się ciemną karnacją, błękitnymi, piwnymi bądź szarymi tęczówkami i włosami w kolorze blond, rudym albo czekoladowobrązowym. Do tego typu urody można dobrać okulary złote, miedziane, brązowe, zielone albo transparentne.
  2. Lato – wyróżnia się jasną karnacją, pasmami w odcieniu blondu lub przygaszonego brązu oraz zielonymi, czekoladowymi bądź szarymi oczami. Ten typ urody można podkreślić pastelowo różowymi, fioletowymi albo błękitnymi oprawkami.
  3. Jesień – odcień skóry jest w tym przypadku zróżnicowany. Tęczówki mogą być brązowe lub zielone. Włosy są zwykle brązowe z odcieniami rudości lub blondu. Najlepsze oprawki w takim przypadku to modele srebrne, złote, a także brązowe, zielone i czerwone.
  4. Zima – jest to typ urody o jasnej karnacji, ciemnych pasmach i tęczówkach w odcieniu błękitu bądź brązu. Modele dla takich osób powinny być w kolorze granatowym, czerwonym, srebrnym, a nawet białym.

Jak widać, można dobrać najlepsze oprawki, kierując się różnorodnymi czynnikami. Warto zatem skorzystać z oferty sklepu, w którym dostępnych jest wiele stylowych modeli okularów, jak Nanoos. W asortymencie znajdują się modele damskie i męskie, które będą świetnie pasować do różnych typów urody, kolorów włosów i oczu – zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *